Nová posila do našeho týmu - Aneta Moudrá - stážistka dentální hygieny

Již od útlého dětství se chtěla stát členkou stomatologického týmu, aktuálně navštěvuje předposlední ročník oboru dentální hygienistky v Brně na Lékařské Fakultě Masarykovy Univerzity. 
Proč byste měli navštívit dentální hygienistku?
Se zubním kazem a zánětem dásní se během života setkalo více než 80% populace.
Cílem dentální hygieny je preventivně těmto změnám v dutině ústní předcházet a dlouhodobě chránit orální zdraví.
Základem zdravého a krásného úsměvu je správné a pravidelné čištění zubů, které málokdo zvládá svépomocí. Z tohoto důvodu je vhodné navštívit dentální hygienistku a podstoupit profesionální čištění zubů minimálně 2x za rok. 
Dentální hygiena není jen odstranění zubního kamene ultrazvukem, součástí by mělo být i profesionální odstraňování pigmentů – Air-flow, česky pískování. Denně se setkáváme s potravinami a nápoji, které naše zuby nepříjemně zabarvují (káva, čaj, tabák, borůvky, červené víno…) Tato metoda se používá k odstranění povlaků a pigmentací ze zubů. Pískování je založeno na principu kombinace jemného prášku, vody a stlačeného vzduchu, které snadno proniknou i do špatně přístupných míst – např. do mezizubních prostorů. Air-flow je výkon zcela bezbolestný a vhodný téměř pro každého (výjimku tvoří např. astmatici). 
Proč tedy navštívit dentální hygienistku?
Protože ČISTÝ ZUB SE NEMŮŽE ZKAZIT!

Aneta Moudrá