Bělení zubů

Na ordinační i domácí bělení zubů se k nám mohou objednat naši i cizí klienti.

Při tomto zákroku dochází k rozrušení pigmentů v povrchových vrstvách zubní skloviny, čímž dochází k optickému zprůhlednění a projasnění barvy zubů.

Zuby je možné bělit dvěma způsoby - prvním z nich je ordinační bělení zubů a druhým je domácí bělení zubů.

V naší ordinaci využíváme preparát Opalescence, jak k ordinačnímu ta i domácímu bělení a současně doporučujeme
i bělící zubní pastu této značky, protože s ní máme osobně i naši pacienti dobré zkušenosti.

1. Ordinační bělení zubů

Ordinační bělení zubů metodou Opalescence trvá asi 1,5 hod. a podle potřeby jej lze opakovat. Udávaná účinnost výrobcem ordinačního bělení je nejméně 2 standardizované VITA odstíny, ale podle naší zkušenosti působí u každého pacienta jinak. Zesvětlující účinek je ale u každého okamžitý a dlouhotrvající.

Vynikajících výsledků dosáhneme již po dvou 20 minutových aplikacích, které provedeme při jedné návštěvě zubní ordinace. Ordinační bělení zubů provádí dentální hygienistka, která zajistí ochranu dásní a citlivých částí chrupu (zubní krčky), provede nanesení bělícího gelu a po dvaceti minutách působení několikrát zopakuje a to vše maximálně 4x.

Zároveň vás poučí o tzv. „bílé dietě", při které se musíte po 48 hodin vyvarovat pokrmům s výrazným zabarvením (kari, červená řepa apod.), kávě, čaji, červenému vínu a kouření.

2. Domácí bělení zubů

Domácí bělení zubů metodou Opalescence probíhá ideálně 2-3 týdny.

Domácí bělení je vhodné kombinovat s ordinačním bělením zubů, pokud po provedeném ordinačním bělení chce pacient ještě světlejší odstín.

Domácí bělení zubů probíhá prostřednictvím individuálně zhotovených nosičů. Nosiče vyrábíme v laboratoři z tenkých plastových fólií podle sádrového modelu získaného z otisku zubů pacienta. Přípravek na bělení se následně aplikuje ze stříkačky přímo do nosiče. Díky lepivé konzistenci gel nevytéká z formy a nedochází tak k dráždění měkkých tkání v dutině ústní.

Dalším způsobem je bělení již v připravených prefabrikovaných nosičích, které lze volně zakoupit.

Nevýhodou domácího bělení je to, že pacient musí po celou jeho dobu dodržovat „bílou dietu“, tzn. např. 1-2 týdny.

Metoda ordinačního bělení zubů je velmi efektivní a zároveň šetrná k zubní sklovině i k měkkým tkáním. Doporučujeme ji pacientům se sanovaným chrupem.